Вшанування жертв Голодоморів в Україні

🌾Сьогодні, 27.11.2021 р. у Стрию, біля каплички Стрітення Господнього 🌾«КОЛОСОК ПАМ’ЯТІ…»🌾 зібрав представників Стрийська районна державна адміністрація , депутатського корпусу #Стрийської_районної_ради та #Стрийської_міської_ради, #духовенство, Громадська рада при Стрийській РДА 2021-2023 та громадськість, щоб молитовно вшанувати пам’ять замучених голодом українців.

✅Цього року, як і торік, жалобні заходи відбуваються в умовах обмежень щодо проведення масових заходів через загрозу здоров’ю і життю людей від коронавірусної хвороби. Проте карантин не став перешкодою нашому спільному обов’язку гідного вшанування вбитих голодом жертв комуністичного режиму і пам’яті про найчорнішу сторінку історії українського народу. ✅

🇺🇦Сьогодні, ми – українці, ми – громадяни нашої незалежної держави, ми – духовно і молитовно об’єднались в єдина націю, що береже пам’ять народу.

🙏Поминальну панахиду за безвинно убієнних великомучеників нашої історії очолив владика Стрийська Єпархія УГКЦ #Богдан_Манишин

❤️Сьогодні, із запізненням у кілька довгих десятиліть, ми знаходили в собі сили пройти за ними дорогою їхнього хресного путі. Путі духовного єднання з тими болями, які пережив наш народ, єдналися з безвинно убієнними через обряд ділення чорного хліба з медом. Чорний хліб символізує минуле, а мед — сьогоднішній день. І це стало свідченням того, що ми молитовно разом, що зберігаємо пам’ять і глибоко шануємо наших предків, тих людей, котрі становили наше родинне дерево, єднали наступність наших родин і пішли у вічність насильницькою, мученицькою смертю!

❤️А ще у нас, українців є традиція: коли людина помирає, запалюють свічку, щоб душа летіла при світлі і знайшла свій прихисток у потойбіччі. А, оскільки, померлим ніхто не світив свічки, то душі їхні досі неприкаяні і не можуть опікуватися нами. І ми запалили Свічку Пам’яті і причастилися дрібкою хліба.

🙏Іменем жертв тридцять третього року сьогодні стогнали дзвони, вогником свіча повівала і тужила піснею пам’ять .🙏

 

❗Наш найсвятіший обов’язок сьогодні – зберегти пам’ять про всіх, хто не дожив, недолюбив, пам’ять про живих і ненароджених. Ніхто не має права про це забути.❗

❗Опісля, представники райдержадміністрації засвітили свічки пам’яті та поклали композиції з колосків пшениці до #Меморіального_памятника_вшанування_жертв_Голодоморів у с. Добряни Стрийської ТГ.

🙏Дякуємо, #владиці_Богдану_Манишину і #духовеству Стрийська Єпархія УГКЦ за молитву та слово-спомин і слово-надію.
🙏Дякуємо, директору Туристичний інформаційний центр Стрия, голові Громадської ради Стрийської РДА Oleksandr Sikora за технічний супровід заходу.
🙏Дякуємо всім, що доєднались до духовного вшанування пам’яті жертв Голодоморів.🙏

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*