Протокол 7 від 16.12.2021

ПРОТОКОЛ № 07
ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРІВ  ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ
ПРИ СТРИЙСЬКІЙ РАЙОННІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ

16 грудня  2021 р.  16:00                                                                        м.Стрий

Представники інститутів громадянського суспільства по списку — 14
Присутні – 9 (список додається)

Попередили про дистанційну участь у засіданні:…0…….
Запрошені особи —  . (список додається)
На зборах присутні: Оксана Шепега,  Надія Пеленичко
Збори вважаються правочинними.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

 1. Підготовка і затвердження звіту громадської ради щодо виконання річного плану роботи за 2021
 2. Внесення пропозицій до орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю до РДА на 2022.
 3. Підготовка і затвердження річного плану роботи на 2022 рік
 4. Консультація з питань розвитку туризму у Стрийському районі
 5. Відповідь голови ГР Сікори О П на колективний лист 4 членів громадської ради
 6. Різне:

– узгодження інформації для розробки буклету про медицину
– інформація про стратегію розвитку громадянського суспільства

За —…9….., Проти —0, Утримались —0.

ВИРІШИЛИ: Затвердити порядок денний.

 1. Підготовка і затвердження звіту громадської ради щодо виконання річного плану роботи за 2021.

Виступив Сікора О П. (звіт додається)

Надійшла пропозиція взяти до уваги і затвердити.

ГОЛОСУВАЛИ: За —  9  , Проти —0, Утримались —0.

ВИРІШИЛИ: Затвердити звіт роботи ГР за 2021 рік.

 1. Внесення пропозицій до орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю до РДА на 2022.

Надійшла пропозиція внести до орієнтовного плану наступні питання:

 • – Програми з профілактики захворювань
 • – Питання соціального захисту малозабезпечених
 • – Розвиток туризму у Стрийському районі
 • – Розвиток культури у Стрийському районі
 • – Стан екології  у Стрийському районі
 • – Питання територіальної оборони
 • – Стратегія розвитку Стрийського району
 • – Інвестиційна політика Стрийського району
 • – Програма Стратегії розвитку громадянського суспільства
 • – Проведення двох виїзних засідань в територіальних громадах
 • – “Про стан надання у Стрийському районі соціальної підтримки учасникам бойових дій АТО (ООС)”.

Надійшла пропозиція затвердити пропозиції.

ГОЛОСУВАЛИ: За —  9  , Проти —0, Утримались —0.

 ВИРІШИЛИ: Затвердити пропозиції до орієнтовного плану проведення консультацій

 1. Підготовка і затвердження річного плану роботи на 2022 рік.

Виступив Заревич О.. План роботи на 2022 рік додається.

Поступила пропозиція підтримати, при необхідності корегувати в залежності від заходів.

ГОЛОСУВАЛИ: За —  9  , Проти —0, Утримались —0.

ВИРІШИЛИ: Затвердити план роботи ГР на 2022 рік.

 1. Консультація з питань розвитку туризму у Стрийському районі.

З інформацією виступила Шепега О. (звіт додається).

Надійшла пропозиція взяти до уваги

ГОЛОСУВАЛИ: За —  9  , Проти —0, Утримались —0.

ВИРІШИЛИ: Інформацію взяти до уваги.

 1. Відповідь голови ГР Сікори О П на колективний лист 4 членів громадської ради.

Відповіді на скаргу, яку подали до голови ГР та голови Стрийської райдержадміністрації громадські організації: ГО Львівська обласна галузева організація роботодавців меблевиків (Керівник Заревич Омелян Олексійович), ГО Агенція регіонального розвитку Перспектива Стрийщини (керівник Комарницький Юрій Дмитрович), БФ Фонд громади села Гірне (керівник Білан Ярослав Миколайович), БФ Фонд громад Рідня (керівник Гарбовський Іван Степанович, представник Сурма Святослав Іванович).

 1. До Львівської ОДА направляються листи, зміст яких не обговорюється на засіданнях ГР та виглядає приватною думкою голови ГР.

Це стосується листа від 2.11.2021 року № 41, в якому ми порушили клопотання про нагородження Боднар Ольгу Федоровну, голову ГО Консультативно-дорадча рада-реформ Стрийського району, члена нашої громадської ради.

Голова ГР Сікора О.П., у зв’язу з обмеженим часом подання (була встановлена кінцева дата подання), діючи у відповідності п.14 Регламента ГР, затвердженого 8 червня 2021 р., протокол №1, «Громадська рада може схвалювати пропозиції та рекомендації з окремих питань шляхом опитування її членів у письмовому або електронному вигляді за допомогою програм Skype, Zoom та інших».

1 листопада членам ГР через електронну пошту був розісланий проект листа з приміткою-Прошу членів ГР підтримати наше звернення. Якщо у вас є зауваження – прошу надіслати поштою.

Заперечень від членів ГР не поступило, підтвердили через різні засоби зв’язку більшість членів ГР (Бойко Ю, Бойко Т, Дмитрук Г, Поліщук Е, Сікора О), в тому числі і Ярослав Білан який написав Підтримую!!!

Саме на такій формі узгодження питань наполягав Фонд громад Рідня (С.Сурма). В своєму листі від 6 липня 2021 р. до членів ГР він написав «Вітаю шановні колеги! Пропонує е-голосування проводити за замовчуванням. Тобто, якщо людина познайомилися і не має зауважень і не дає відгуку – це означає “За”. Якщо людина має застереження, висловлює їх і висловлює “Проти” це і є її рішення. Таким способом ми станемо продуктивними. Пропоную за замовчуванням прийняти таку технологію. З повагою, Святослав Сурма, координатор з розвитку Фонду “Рідня”, т. 096 551 2247»

Висновок: – цей лист обговорювався з членами ГР і не був приватною думкою голови ГР. Боднар О. отримала заслужену нагороду. Ми також бачили, що Стрийська РДА теж раділа за свого держслужбовця і вітали з почесною грамотою.

 – питання обговорення в такому форматі треба в подальшому удосконалити, щоб у членів ГР не виникали питання (обов’язкове письмове підтвердження, оформлення в подальшому протоколом, створення підписного листа тощо).

 1. Внутрішній документообіг влаштовано так, що ні пропозицій, до порядку денного, ні правки протоколів засідань ради не вдається вносити. Вимагає письмових звернень навіть за дрібними питаннями.

Документообіг влаштовано у відповідності до вимог Законодавства України, Закону України про «Звернення громадян» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/393/96-%D0%B2%D1%80#n3 , Постанови КМ України № 348 від 14 квітня 1997 р. Про затвердження Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації, положення і регламенту ГР.

Ведеться вхідна, вихідна документація, протоколи. Всі члени ГР мають доступ до гугл-диску, де зберігається інформація в електронному вигляді.

Всі представники ГР є громадськими організаціями, юридичними особами. Тому вся офіційна переписка ведеться на бланках даних організацій з підписом особи, яка має на це право. Не всі члени ГР є керівниками ГО. Так в фонді громад Рідня, згідно з витягом з державного реєстру, підписантом є т.в.о. Гарбовський Іван Степанович. Право підпису у координатора з розвитку фонду Рідня Сурми С. відсутнє.

У нас вже виникали питання, коли голови організацій заявляли, що озвучені питання їх представником не обговорювалися в ГО і не можуть бути офіційною позицією організації.

Згідно з регламентом ГР, п.16 всі проекти рішень мають бути подані не пізніше ніж за три дня до початку засідання громадської ради. У зв’язку з цим, всі члени ГР повідомлялися електронним листом.

Після засідання проект протоколів висилався для опрацювання членам ГР які були присутні особисто і дистанційно. Вони могли додати свої пропозиції і скорегувати свої виступи, які могли бути написані некоректно. Завжди указувалася  дата, до якої надавати виправлення. Після цього протокол пересилався в РДА для публікації. Наприклад лист від 7 серпня 2021 р. Прошу членів ГР перевірити протокол, при необхідності внести корективи (виділити червоним). Хто не був присутнім (але попередив про це) – прошу переглянути рішення і надати свою згоду по всім питанням – проголосувати дистанційно До 20:00 8.08.2021. В понеділок протокол буде опубліковано на сайті РДА.

Крім цього до керівників ГО, які написали своє звернення про незадовільну роботу голови ГР Сікора О. були направлені офіційні листи з проханням вказати, які саме пропозиції не були враховані, коли вони направлялися, вих.№.48, 49, 50, 51 від 30.11.2021р. Також я попросив роз’яснити що таке дрібні питання, як їх правильно оцінити і кваліфікувати. Відповідь від цих організацій я не отримав.

Висновок: документація ведеться згідно з законодавством. Необхідно обговорити питання надання пропозицій з керівниками ГО, які мають своїх представників ГР

 1. Засідання ГР призначаються одноосібно у незручний час, що викликає значну кількість пропусків у членів ГР.

Довожу до вашого відома, що голова ГР не має права призначати дату і час проведення засідання. Він, як і всі інші члени організації, має право надавати свої пропозиції. Час і дата засідання обговорюється на засіданні, це прописується в протоколі і іде голосування. За весь час при голосуванні не було жодного заперечення, голосування завжди було одноголосним (в тому числі і членами ГР, які подали свій лист: ГО Львівська обласна галузева організація роботодавців меблевиків (Керівник Заревич Омелян Олексійович), ГО Агенція регіонального розвитку Перспектива Стрийщини (керівник Комарницький Юрій Дмитрович), БФ Фонд громади села Гірне (керівник Білан Ярослав Миколайович), БФ Фонд громад Рідня (керівник Гарбовський Іван Степанович, представник Сурма Святослав Іванович). Все це відображено в протоколах, які розміщені на сайті Стрийської райдержадміністрації.

Висновок: це наклеп на голову ГР Сікору О.П.

 1. План діяльності ГР очищений від пропозицій членів ГР і в основному наповнений приватною участю голови ГР у різноманітних заходах.

План ГР прийнятий і затверджений на засіданні ГР 1 липня 2021 року. Він розроблений згідно з вимогами постанови КМ України № 996 від 3 листопада 2010 року та пропозицій членів ГР, які надсилали встановленим порядком (бланк організації, вихідний номер, підпис керівника). Всі пропозиції зареєстровані в вхідних документах. На цих зборах був відсутній БФ Фонд громад Рідня (керівник Гарбовський Іван Степанович, представник Сурма Святослав Іванович.

Цей план підтримали:  ГО Львівська обласна галузева організація роботодавців меблевиків (Керівник Заревич Омелян Олексійович), ГО Агенція регіонального розвитку Перспектива Стрийщини (керівник Комарницький Юрій Дмитрович), БФ Фонд громади села Гірне (керівник Білан Ярослав Миколайович).

Тому зараз визиває здивування, ці члени ГР одностайно підтримали, а зараз пишуть листи про якусь приватну участь. (Без конкретизування самої участі: дата, назва події, в чому є приватність). В порядку денному завжди є питання корегування і доповнення вже існуючих планів. План роботи розміщений на сайті Стрийської райдержадміністрації.

Висновок: інформація не відповідає дійсності.

 1. Завдяки некоректним підходам голови ГР діяльність ГР зміщається до невластивих їй контрольних функцій, що є джерелом конфліктних стосунків із представниками адміністрації.

Заявники не вказали, які самі контрольні функції і які конфлікти були з представниками адміністрації. Вся робота проводиться у відповідності з постановою КМ України № 996 від 3 листопада 2010 року.

Щоб вияснити, в чому проблема, я, як голова своєї ГО надав запит до Стрийської райдержадміністрації (вих.№ 52 від 30.11.2021 р.) з текстом:

На засіданні Громадської ради, яке відбулося 25.11.2021 р. чотири члена громадської ради від організацій: Львівська обласна організація роботодавців меблевиків, ГО Агенція регіонального розвитку перспектива Стрийщини, БФ Фонд громад Рідня, БФ Фонд громади села Гірне подали звернення, щодо перевищення і зловживання посадовими обов’язками головою громадської ради Сікора Олександра.

Один із пунктів звинувачення «є джерелом конфліктних стосунків із представниками адміністрації».

На даний час я не знаю, про які конфлікти ведеться мова. Робота Громадської ради робиться у відповідності до регламенту, Законів України, відповідних постанов і інструкцій.

До мене не надходили скарги (письмові або усні) від представників адміністрації про порушення їх прав чи посадових  обов’язків.

Я, як голова ГР теж стурбований роботою Громадської ради і її взаємодією з адміністрацією.

Прошу Вас повідомити про конфлікти, які сталися за час нашої роботи, щоб їх усунути і не допускати в подальшому.

Відповідь прошу надати на електронну адресу stryitur@gmail.com
до початку засідання ГР (16.12.2021 р.)

Відповідь я не отримав. Я проаналізував запити, які ми робили до адміністрації. Можливо деяким держслужбовцям не сподобалися питання, які були порушені в листах і вони вирішили через членів ГР висказати своє незадоволення. Це лист від 17.08.21 р. № 20, в якому була пропозиція по роботі сайту:

Сайт райдержадміністрації https://stryi-rda.gov.ua/ є надійним каналом комунікації з мешканцями, донесення інформації про події в районі, прийняті рішення, звіти про події, засідання, оголошення.

Просимо Вас звернути увагу на наповненість сайту і зробити відповідні зміни.

 1. З метою оперативного сповіщення про події району просимо Вас створити інформаційний канал через соціальні мережі (фейсбук, вайбер, телеграм). Всі мають смартфони і інформація вмить буде донесена до мешканців. Приклад https://xn--80affa3aj0al.xn--80asehdb/#/im?p=@stryi_rada
 2. На сайті райдержадміністрації розміщується дуже багато інформації, але її не зручно відслідковувати. Необхідно кожен день заходити і шукати інформацію. Просимо Вас створити підписний лист на розсилку новин. Коли інформація розміщується на сайті – підписники отримують повідомлення на електронну пошту. Приклад https://www.stryi-tur.info/kontakti/rozsilka-novin/
 3. Створити календар подій Стрийського району, куди вносити всі культурні події, проведення засідань, нарад тощо. Обов’язково повинні бути вказані відповідальні особи і контакти для уточнення інформації. Приклад https://www.stryi-tur.info/turistu/afisha-stryi/
 4. Скорегувати інформацію про район. Він став вже іншим, а на сайті стара карта https://stryi-rda.gov.ua/index.php/pro-raion/karta-raionu, паспорт району https://stryi-rda.gov.ua/index.php/pro-raion/pasport-raionu, інформація для туристів https://stryi-rda.gov.ua/index.php/pro-raion/turystychna-pryvablyvist
 5. В розділ контакти https://stryi-rda.gov.ua/index.php/kontakty просимо внести адресу електронної пошти, куди звертатися громадянам.
 6. Розділ звернення громадян https://stryi-rda.gov.ua/index.php/zvernennia-hromadian не активний, відсутня будь-яка інформація. Куди звертатися?

Всі зміни не потребують додаткових фінансових витрат.

Другий запит від 14.10.2021 р. № 37, де сказано:

Просимо Вас на сайті райдержадміністрації, в розділі «громадянське суспільство» опублікувати контактні дані голови і заступника.

Розділ «Громадська рада» https://stryi-rda.gov.ua/index.php/hromadianske-suspilstvo/hromadska-rada

Поштова адреса ГР: Громадська ради при Стрийській РДА, вул.С.Бандери 28, м.Стрий, 82400

Адреса для звернень через інтернет: stryi.rda.gr@gmail.com  Сайт ГР: http://gr.rda.stryi.org/

Голова ГР Сікора Олександр, тел. 067 5518335 Заступник голови ГР Комарницький Юрій, тел. 098 0751707

Ми вимушені були звернутися письмово, тому що на усні прохання ніхто не реагував.

Висновок: вважаю, що у нас повинна бути постійна співпраця з райдержадміністрацією. Розміщення на сайті необхідної інформації спрошує нашу роботу і обізнаність мешканців стрийщини. Влада повинна працювати відкрито.

 1. Голова ГР подає незрозумілі запити в райдержадміністрацію, вимагає звіти, створює незрозуміле опитування по COVID-19

Це звинувачення прозвучало в усній формі від Сурми Святослава, представника БФ Фонд громад Рідня (керівник Гарбовський Іван Степанович).

Громадська рада опрацьовувала громадське обговорення «Про стан проведення в Стрийському районі компанії з вакцинації населення від COVID-19». Питання, які обговорювалися на засіданні, прописані в протоколі і за них одноголосно проголосували всі присутні члени ГР, були направлені листом від 1.11.2021 р. № 39. Від РДА отримана відповідь.

Саме на цьому засіданні був присутній Сурма С. і він підтримав ці питання.

Висновок: складно зробити будь який висновок.

 1. Голова ГР не чутливий, не запрошує особисто членів ГР на засідання,
  піднімає відсутність членів ГР на засіданнях.

Це звинувачення прозвучало в усній формі від Сурми Святослава, представника БФ Фонд громад Рідня (керівник Гарбовський Іван Степанович).

Згідно із постановою КМ України № 996 від 3 листопада 2010 року,  п. 17. Членство в громадській раді припиняється на підставі рішення громадської ради у разі: систематичної відсутності члена громадської ради на її засіданнях без поважних причин (більше ніж два рази підряд);

Якщо будуть відсутні члени ГР, то не буде кворума, ГР не зможе засідати і голова РДА може прийняти рішення про її розпуск. Тому ці питання важливі в роботі ГР.

Згідно з регламентом ГР п.11 Секретар громадської ради інформує членів громадської ради про дату, час, місце проведення та проект порядку денного засідання не пізніше ніж за 3 календарних дні до дати проведення засідання.

За весь час ні секретар, ні заступник голови Ю.Комарницький ні одного разу не долучилися до роботи ГР по організації засідань і оформлення протоколів. Все це повністю робив голова ГР Сікора О., щоб не зірвати роботу ГР.

Висновок: так, це моя вина, що не зміг організувати роботу заступника і секретаря ради, що не повідомив членів ГР про таке відношення до своїх обов’язків.

Крім цього до керівників, які написали це звернення, я відправив офіційні листи, з проханням надати конкретні факти зловживанням посадовими обов’язками.

Від Вашої організації надійшов лист про перевищення і зловживання посадовими обов’язками  головою громадської ради при Стрийської РДА Сікори Олександра.

Я, як голова ГР теж стурбований мікрокліматом всередині громадської ради. Щоб надати повну відповідь на ваше звернення і вирішити це питання прошу Вас уточнити ряд звинувачень, які носять загальний характер, а саме:

– «вимагає письмових звернень навіть по дрібним питанням». Прошу Вас надати роз’яснення, що являється дрібним, а що великим питанням. Як їх розрізнити, якими нормами регламенту це зазначено. Які Ваші особисті звернення були відхилені, в якій формі вони були заявлені.

– «є джерелом конфліктних стосунків із представниками адміністрації». Прошу конкретизувати, які саме конфлікти Ви маєте на увазі, які невластиві контрольні функції виконує голова, в чому це виражається.

Відповідь прошу надати письмово на електронну адресу stryitur@gmail.com
до початку засідання ГР (16.12.2021 р.)

Відповідь не отримана.

Прошу членів громадської ради висловити свою позицію по звинуваченням, які були висунуті членами нашої ГР: ГО Львівська обласна галузева організація роботодавців меблевиків (Керівник Заревич Омелян Олексійович), ГО Агенція регіонального розвитку Перспектива Стрийщини (керівник Комарницький Юрій Дмитрович), БФ Фонд громади села Гірне (керівник Білан Ярослав Миколайович), БФ Фонд громад Рідня (керівник Гарбовський Іван Степанович, представник Сурма Святослав Іванович).

Виступили:

Бойко Т. (ГО Центр Просвітництва Ініціатив Підприємництва ім.Миколая Рея) Іде період Різдвяних свят. Давайте все вирішимо, відсунемо деякі речі, тому що Божа дитина чекає на то, що ми всі розумні. Я всім роздали оплатки. Іде свято, наш край багатокультурний. Ми повинні об’єднуватися. Бажаю нам всім здоров’я, здорового глузду. І якщо ми тут зібралися, то треба щось корисне зробити.

Білан Я. (БФ Фонд громади села Гірне). П.Омелян. На рахунок того листа, тої всякої дурниці, що ви створили. Я не бачив що підписував, я просто підписав пропозиції, у мене не було окулярів. П.Омелян, ти мені підсунув – я підписав. Заревич О. – та мені дали – я сам підписав.

Поліщук Е. (ГО Стрийська організація людей з інвалідністю по зору “Генерація успішної дії”). На рахунок того листа. Це треба було обговорити в нашому колі, а не виносити на зовні. Но раз винесли – мені це неприємно. Мене Голова ГР і ви всі влаштовуєте. Претензій у мене ні до кого не має. Претензій до Голови ГР у мене немає. Якщо у вас є щось конкретне – сядьте і обговоріть.

Драпалюк Ю. (ГО Спілка учасників АТО Стрийщини). П.Олександр, у мене до вас є претензії по грамоті п.Боднар О. Ви знали і могли за пів-року це узгодити. Кандидатуру не обговорили. Я категорично проти.

Сікора О. Про цю ситуацію я вже дав пояснення. Узгодження було зроблено у відповідності п.14 Регламента ГР, затвердженого 8 червня 2021 р., протокол №1, «Громадська рада може схвалювати пропозиції та рекомендації з окремих питань шляхом опитування її членів у письмовому або електронному вигляді за допомогою програм Skype, Zoom та інших».

Заревич О. (Львівська обласна галузева організація роботодавців меблевиків). Шановне товариство. Ті 5 днів, які ми сиділи з 10 тої години до вечора, я не знаю, як Голова ГР сам справлявся. Може він так багато з документами працював, а ми не знаємо. Ми повинні всі разом працювати. До мене ніхто не дзвонив. Я думаю що ми зараз згуртуємося, будемо працювати всі разом. Давайте що було, то було. Починаємо з чистого аркуша. Кожному треба допомагати.

Дмитрук Г. (ГО Консультативно-дорадча рада-реформ Стрийського району) Я вважаю, що робота ведеться згідно з планом, претензій у мене нема. Треба спільно працювати. Не треба нас критикувати, покажіть, що ви зробили.

Надійшла пропозиція взяти пояснення до уваги

ГОЛОСУВАЛИ: За —  9  , Проти —0, Утримались —0.

 ВИРІШИЛИ: Інформацію взяти до уваги.

 1. Різне.

6.1. узгодження інформації для розробки буклету про медицину.

Виступила Бойко Т. Своє питання вона зняла з порядку денного.

6.2. інформація про стратегію розвитку громадянського суспільства.

Інформація не обговорювалася.

6.3. Наступні збори провести 27.01.2022 о 16:00 за адресою: м.Стрий, вул. С.Бандери 28, РДА, 3 поверх. З порядком денним: 1. Програма стратегічного розвитку громадського суспільства (Сурма С.), 2. Уточнення плану роботи ГР на 2022 рік. 3.

Голова загальних зборів                                              Сікора О.

                                  Секретар                                                                      Заревич О.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.