Протокол 5 від 28.10.2021

ПРОТОКОЛ № 05
ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРІВ  ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ
ПРИ СТРИЙСЬКІЙ РАЙОННІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ

28 жовтня 2021 р.  16:00                                                                        м.Стрий

Представники інститутів громадянського суспільства по списку — 14
Присутні – 8 (список додається)

Попередили про дистанційну участь у засіданні: Бойко Т., Бойко Ю., Дмитрук Г.
Запрошені особи —  1 (список додається)
На зборах присутній заступник голови Стрийської РДА
Швед Володимир Романович
Збори вважаються правочинними.

Відсутні Білан Я., Поліщук Е.,Кіндратишин З. (повідомили письмово про відсутність)

У зв’язку з відсутністю секретаря ГР (Назаренко М. перейшов на державну службу) нам необхідно для ведення зібрання обрати секретаря зборів.

Згідно з положенням ГР, п. 17. Членство в громадській раді припиняється на підставі рішення громадської ради у разі: призначення на посаду в органі місцевого самоврядування – з дня набуття ним;

Назаренко Микола Костянтинович з 16 вересня 2021 року  призначений на посаду провідного спеціаліста відділу інформаційних технологій Стрийської міської ради з присвоєнням 6 рангу. Своїм листом від 26.09.2021 року № 35 ми повідомили голову Стрийської РДА. Розпорядженням голови Стрийської РДА № 307 від 5 жовтня 2021 року Назаренко М. виведений з членів ГР.

Поступила пропозиція призначити секретарем наших зборів Заревича О.

Хто за те, щоб призначити секретарем наших зборів Заревича О.

За —  8  , Проти —0, Утримались —0.

ВИРІШИЛИ: призначити секретарем наших зборів Заревича О.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

  1. Як проходить громадське обговорення “Про стан проведення в Стрийському районі кампанії з вакцинації населення від COVID – 19”.
  2. Звіт членів ГР про виконану роботу.
  3. Уточнення плану роботи, внесення коректив.
  4. Різне.

За — 8, Проти —0, Утримались —0.

ВИРІШИЛИ: Затвердити порядок денний.

  1. Як проходить громадське обговорення “Про стан проведення в Стрийському районі кампанії з вакцинації населення від COVID – 19”.

 Сікора О.. Згідно з планом, затвердженим головою РДА і нашим планом в вересні повинні були відбутися громадські слухання «Формування позитивного туристичного іміджу Стрийського району».  Вони перенесені на іншу дату.

З 7 жовтня до  7 листопада Відділ освіти, охорони здоров’я та спорту Стрийської райдержадміністрації проводить обговорення з громадськістю на тему “Про стан проведення в Стрийському районі кампанії з вакцинації населення від COVID – 19”.

Свої пропозиції можна подавати на електронну адресу osvita-striy-rda@ukr.net

Швед В.Р. надав інформацію про хід вакцинації в Стрийському районі. Під час обговорення дав відповіді на запитання членів ГР.

Наші запитання:

– яким чином ведеться роз’яснення мешканцям Стрийщини про важливість вакцинування

– яка наглядна агітація є в медичних закладах, у сімейних лікарів, в місцях масового знаходження людей (плакати, буклети)

– якщо є наглядна агітація, як можна з нею ознайомитися, скільки надруковано екземплярів,  які стандарти використані (хто розробляв)

– які програми діють в районі по профілактики захворювань, про відповідальність мешканців за своє здоров’я, по роботі сімейного лікаря з пацієнтами по проходженню профілактичних оглядів. Де можна з ними ознайомитися. Яка є друкована продукція.

– які програми діють в районі для людей, які перехворіли на COVID-19, на відновлення здоров’я. Де з ними можна ознайомитися, як скористуватися, які кошти закладені в бюджет від держави та від місцевих органів влади.

– чому перед вакцинацією мешканці не проходять медогляд у сімейного лікаря

– скільки мешканців (закладів) оштрафовано за недотримання вимог карантинних обмежень. (по ОТГ окремо)

– як відбувається лікування захворівших на COVID-19, яка сума виділена державою на лікування, чи достатня ця сума, чи вона дійсно виділяється.

– чи є випадки, що лікування на COVID-19 в медичних закладах проходять за додатковим фінансуванням хворих, якщо так, як це обґрунтовано з протоколами лікування, яких повинен притримуватися лікар, які суми додатково використовуються.

Ми також створили гугл-форму http://gr.rda.stryi.org/opituvannya-covid-19/  опитування по вакцинації населення, щоб побачити загальний стан і думки людей. На даний час є такі побажання:

Перед вакцинацією обов’язково пройдіть медогляд у лікаря. А саме, аналіз крові, на наявність/відсутність антитіл , алергени, також тест на позитивність/ негативність ковіду. Після результату приймете рішення щодо вакцинації Оскільки страх та невпевненість у вакцині , постфактум симптомів, які проявляються є дизінформацією у населення , адже не всім вона підходить .

 Дайте можливість перехворілим мати такі ж права як і вакцинованим, нехай довідка про наявність антитіл буде підставою для видачі зеленого сертифіката. Якщо у вас мета просто побільше всіх вакцинувати щоб відзвітувати наверх, то створіть зразу гетто для невакцинованих по типу еврейських, але якщо ви турбуєтеся про здоров’я людей, як ви декларуєте, то дайте людям вибір.

 Проблема в тому,що все можна купити. Люди бояться вакцини, оскільки немає довіри до влади.

 Залишіть людей в спокої. Вакцина єкспереминтальна,не затверджена. Це експеркмент😡 . Хто бере відповідальність у випадку побічки? Вакцинація добровільна,ніхто не може нікого примусити.

 більше проводити роз’яснювальну роботу серед населення про важливість вакцини

Медична маніпуляція експериментальним препаратом, за які ніхто несе відповідальність, має бути добровільною та без будь-яких утисків

 Вважаю , що проводиться щеплення оперативно. Є вибір вакцини. Тільки бажання і відповідальність

Поступила пропозиція інформацію взяти до уваги. Направити свій лист в РДА з питаннями. Після закінчення громадських слухань проаналізувати інформації на наступних зборах ГР.

За — 8, Проти —0, Утримались —0.

ВИРІШИЛИ: Інформацію взяти до уваги. Направити свій лист в РДА з питаннями. Після закінчення громадських слухань проаналізувати інформації на наступних зборах ГР.

  1. Звіт членів ГР про виконану роботу.

 Сікора О. Створено сайт ГР  https://gr.rda.stryi.org/. Він вже повноцінно працює. Фінансову підтримку бере на себе ТІЦ Стрий (1500 грн.\рік). Будь яка організація ГР може публікувати свої дописи – як самостійно, так і ТІЦ Стрий може вам допомогти.

Створено банер ГР. Він створений за кошти ГО ТІЦ Стрий. Хто може компенсувати розходи на його виготовлення – можна перерахувати на рахунок ТІЦ Стрий з призначенням платежу «Благодійний внесок на створення банеру від……………» Витрачено 1000 грн.\14=70 грн.\організація.

Надруковані посвідчення членів ГР. Прошу членів ГР отримати посвідчення.

 Ми надали пропозицію адміністрації про встановлення великого телевізора в залі засідань. Це дало би змогу проводити відео-конференції, презентації при проведенні нарад та зборів.

В вересні – жовтні члени громадської ради взяли участь у заходах району:

17-18 вересня взяли участь у 120-ти річчі Народного дому міста Стрия,
2 жовтня – висадження дерев в м.Сколе, програма президента України,
4 жовтня – обговорення спільних проєктів в Культурно-просвітницькому центрі ім.К.Макушинського Польської громади міста Стрия.,
5 жовтня – засідання в РДА по обговоренню створенню створення муралу Е.Коновальцю в м.Сколе,
8 жовтня – «Книжкова толока» в м.Стрий,
13 жовтня – висадження дубів в Сколе, з нагоди вшанування ДНЯ ЗАХИСНИКА ТА ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ, Дня створення Української повстанської армії, Дня Українського козацтва, Дня Покрови Пречистої Богородиці,
16 жовтня – участь в історичному форумі для молоді «Національна ідея, як домінанта діяльності гетьмана Івана Виговського та Євгена Коновальця» (с.Руда),
17 жовтня – участь в проєкті «Край ЖИДАЧІВСЬКИЙ: історія, сьогодення, майбутнє» (м.Жидачів, Кохавино, Журавно)

Поступила пропозиція інформацію взяти до уваги.

За — 8, Проти —0  , утримались — 0 .

ВИРІШИЛИ: Інформацію взяти до уваги.

  1. 3. Уточнення плану роботи, внесення коректив.

 

Сікора О. звертаю увагу на Календар знаменних і пам’ятних дат на 2022 рік, який розробила Ольга Боднар (відділ культури РДА).  Прошу з ним ознайомитися і надати свої пропозиції щодо планування на 2022 рік.

Поступила пропозиція інформацію взяти до уваги.

За — 8, Проти —0, Утримались —0.

ВИРІШИЛИ: Інформацію взяти до уваги.

  1. 4. Різне.

 4.1. Нам необхідно затвердити положення про роботу сайту. Попередньо воно було розіслано поштою до обговорення. Які будуть питання, доповнення.

Надійшла пропозиція затвердити положення в даній редакції.

 За — 8, Проти —0, Утримались —0.

 4.2. Про відвідування членів ГР засідань ради.

Нагадую, що згідно з Положенням про Громадську раду пунктом 17. Членство в громадській раді припиняється на підставі рішення громадської ради у разі: систематичної відсутності члена громадської ради на її засіданнях без поважних причин (більше ніж два рази підряд);

У нас відбулося вже п’ять  засідань.. Пропустили з 5 засідань без поважних причин більше двох разів підряд: Бальо М. – 4,  Пилипів О. – 4,

При відсутності 50% членів ГР ми не зможемо приймати рішення, якщо ми не будемо проводити засідання у впродовж 6 місяців, то робота ГР може бути  припинена.

Які будуть пропозиції до членів ГР, які не відвідують засідання?

Надійшла пропозиція голові ГР вияснити причини відсутності членів ГР і довести на наступних зборах. Попередити членів ГР про можливість виключення з членів ГР.

За — 8, Проти —0, Утримались —0.

4.3. Про участь членів ГР в різних заходах – юридичні питання і відповідальність.

Сікора О. Як ви пам’ятаєте, на попередніх зборах до нас зверталася Кіндратишин З. про допомогу в організації «Книжкової толоки» яка проходила в Стрию. ГР не долучилася, тому що до нас не поступило письмове запрошення від організатора заходу. Чому важливо офіційне запрошення і які наслідки воно несе.

17-18 вересня в Стрию управління культури міста Стрия проводило захід, відзначення 120-ти річчя Народному домі. ТІЦ Стрий був запрошений як головний партнер, йому надали фінанси на розробку і виготовлення сувенірної продукції, проведення безкоштовних майстер-класів для дітей, безкоштовного аква-гриму. Вся інформація була на сайті міської ради, в телеграм-каналі, на афішах. Згідно з планом ТІЦ Стрий на вулиці Народна виставив намети, де майстрині презентували свої роботи.

Під час ярмарки до нас підійшли службовці управління благоустрою і заявили претензію, що ми не законно встановили намети і торгівельні лотки на комунальній території. Ми повинні були написати заяву в міську раду, отримати дозвіл, оплатити площу, яку ми зайняли (із розрахунку 30 грн. м.кв. – десь 3500 грн.) і після цього можемо брати участь у заходах, які проводить міська рада. Зауваження директора Народного дому що питання всі узгоджені – на комісію не подіяли. Начальник відділу інспекції з благоустрою управління ЖКГ Швед Наталія Остапівна оформила адміністративний протокол по ст., 152 Кодексу України про адміністративні порушення, п. 9.8.23, правил благоустрою території Стрийської ТГ, затверджених на сесії міської ради №316 від 29.04.2021 року на Сікора О П. що тягне за собою штраф у сумі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1 700 грн.)

Відбулося 2 засідання адміністративної комісії при Стрийській міській раді, де я захищав свою позицію щодо невинуватості.

26.10.2021 р. комісія прийняла рішення – винести мені усне зауваження, щоб таких порушень в подальшому не було, я був більш уважний при проведенні заходів і перевіряв інформацію від організаторів.

Ця ситуація показує, що треба більш уважно підходити до організації заходів, ретельно перевіряти умови участі, своєчасно  оформлювати необхідні дозвільні документи. Необхідно вивчити це питання, дати запити за роз’ясненням, запросити спеціалістів від міської ради і довести до всіх громадських організацій.

Беремо інформацію до уваги. В подальшому ми діємо тільки у відповідності письмових погоджень.

За — 8, Проти —0, Утримались —0.

4.4. Розгляд звернення координаційної ради ветеранів, учасників бойових дій Стрийського району.

Сікора О. До нас поступило звернення від координаційної ради ветеранів, учасників бойових дій Стрийського району про підтримку програми «Про затвердження Програми «Соціальної підтримки учасників війни, членів їхніх родин та виховання нових захисників України надання цільової підтримки Збройним Силам України, іншим силовим структурам, забезпечення заходів призову. територіальної оброни». Запланований бюджет 100 000 грн., якій заплановано використати на: Створення класів захисту вітчизни, пам’ятних кутків загиблих героїв, фільмів, Проведення військово-патріотичних та ідеологічних вишкільних таборів, Матеріальна допомога учасникам бойових дій та сім’ям загиблих захисників України із … громади, Виділення коштів на проведення заходів призову, Матеріальна (технічна) допомога військовим частинам, територіальним центрам комплектування та інших силових структур.

Пропоную підтримати дану ініціативу

За — 8, Проти —0, Утримались —0.

4.5. Наступні збори провести  28 жовтня 2021 року о 16:00. З порядком денним: 1. Вибори секретаря громадської ради (замість Назаренко М.) 2. Результати громадських слухань. 3. Звіт членів ГР про виконану роботу, 4. Уточнення плану роботи, внесення коректив, 5. Різне.

За — 8, Проти —0, Утримались —0.

ВИРІШИЛИ:

  1. Затвердити положення про роботу сайту ГР в наданій редакції.

2. Голові ГР вияснити причини відсутності членів ГР і довести на наступних зборах. Попередити членів ГР про можливість виключення з членів ГР.

3. Вивчити питання проведення заходів для громадських організацій. Всі свої заходи проводити згідно з положення про роботу ГР, з письмовим підтвердженням від організаторів.

4. Підтримати звернення координаційної ради ветеранів, учасників бойових дій Стрийського району.

5. Наступні збори провести 25 листопада 2021 року о 16:00 в залі засідань Стрийської РДА з порядком денним: 1. Вибори секретаря громадської ради (замість Назаренко М.) 2. Результати громадських слухань. 3. Звіт членів ГР про виконану роботу, 4. Уточнення плану роботи, внесення коректив, 5. Різне.

Голова загальних зборів                                              Сікора О.П

                         Секретар                                                                      Заревич О. О.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.