Протокол 4 від 14.09.2021

ПРОТОКОЛ № 04
ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРІВ  ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ
ПРИ СТРИЙСЬКИЙ РАЙОННІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ

14 серпня 2021 р.  16:00                                                                        м.Стрий

Представники інститутів громадянського суспільства по списку — 15
Присутні – 8 (список додається)
Запрошені особи — 3 (список додається)
Збори вважаються правочинними.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

 1. Звіт членів ГР про виконану роботу.
 2. Уточнення плану роботи, внесення коректив.
 3. Різне.

Від Стрийської райдержадміністрації до нас звернулися з проханням включити в порядок денний два питання: 1. Про виконання програми по створенню муралу Євгену Коновальцю на території Стрийського району та створення документальних фільмів про героїв Стрийського району. 2. Звіт Управління соціального захисту про стан надання соціальної підтримки учасникам бойових дій АТО/ООС

Хто за те, щоб до порядку денного додатково включити ці два питання.

За — 8 , Проти —0, Утримались —0.

ВИРІШИЛИ: затвердити порядок денний:

 1. Про виконання програми по створенню муралу Євгену Коновальцю на території Стрийського району та створення документальних фільмів про героїв Стрийського району
 2. Звіт Управління соціального захисту про стан надання соціальної підтримки учасникам бойових дій АТО/ООС
 3. Звіт членів ГР про виконану роботу.
 4. Уточнення плану роботи, внесення коректив.
 5. Різне.
 1. Про виконання програми по створенню муралу Євгену Коновальцю на території Стрийського району та створення документальних фільмів про героїв Стрийського району

 Для озвучення даного питання слово надається представнику райдержадміністрації О.Боднар.

О.Боднар. Є пропозиція створити мурал Є.Коновальцю на території Стрийського району. Також заплановано створення документальних фільмів про наших героїв.

В плані багато проектів виконують громадські організації. Тому до таких проєктів може долучитися будь яка громадська організація. Виділено 100 тис.гривень, з яких вже 45 тис. реалізовано. Вже створений фільм «У пам’яті. Богдан Здебський», він є в Ютуб-каналі, прем’єри вже районна рада робила. Тому є пропозиція до Дня Захисника Вітчизни цей фільм показати.

Випущена вже книжка для людей з особливими потребами. Пласким та шрифтом Брайля. Це зроблено за ініціативи члена ГР Поліщук Єдуарда (ГО Стрийська організація людей з інвалідністю по зору “Генерація успішної дії” ).   8 липня цю книжку ми презентували. Частину книжок ми передали в громадські організації, частина ще залишилася.

Сьогодні на засіданні присутній заступник Михайло Михайлович, який писав цю програму. До засідання ми обговорювали, де можемо розмістити мурал. Виділено 100 000 грн. для придбання фарби. Але стіну для нанесення фарби необхідно підготувати. Була пропозиція створити мураль в Сколівській ТГ, але я хочу зауважити, що вже є стіна, яка готова для нанесення муралу – це село Воля Задеревацька біля музею С.Бандери. Там же є алея слави і таблиця пам’яті Є.Коновальцю.

По закону розміщення муралів повинно пройти три етапи обговорення. Це наше перше обговорення.

Галущак М М. Дякую що є порозуміння по виконанню програми. Дуже добре що реалізована програма по книжкам. Книжки потрібно передати Поліщуку і він краще знає кому їх презентувати.
По муралах у нас закладено 100 000 тис. Цих коштів хватить на чотири. Є пропозиція почати з одного і зробити його на Сколівщині, біля Народного дому «Бестріл». У них є вже домовленість. Є пропозиція почати зі Сколівщини і щоб ГР це підтримала.

Боднар О. Повинно бути рішення сесії, узгоджено зображення.

 Зал. Кошти передбачені тільки на фарбу, а як оплатити роботу майстрів?

Майстри готові робити безкоштовно?. Можливо внести зміні в рішення.

Боднар О.. Необхідно оголосити конкурс по малюнку, залучити громаду, створити комісію, оргкомітет, положення про конкурс.

Зал. Долучити художне училище, голосування на сайті.

Сікора. О. прошу членів ГР проголосувати і підтримати цю пропозицію.

За — 8 , Проти —0, Утримались —0.

ВИРІШИЛИ:

Підтримати програми по створенню муралу Євгену Коновальцю на території Стрийського району та створення документальних фільмів про героїв Стрийського району

 1. Звіт Управління соціального захисту про стан надання соціальної підтримки учасникам бойових дій АТО/ООС

 По попереднім слуханням «Про стан надання соціальної підтримки учасникам бойових дій АТО/ООС» «Спілка учасників АТО Стрийщини» подали особистий лист на вказану адресу. Від інших членів ГР, мешканців Стрийщини інформація не поступала.

Виступили: начальник управління соціального захисту населення Буцерко Л.В. (виступ додається)

Члени ГР заслухали інформацію від управління соціального захисту.

Драпалюк. Є проблема з перевезенням пільговиків. Ми постійно зверталися, визивали поліцію – але проблема не вирішується. Водії не хочуть перевозити ветеранів АТО безкоштовно. Ветерани повинні відчувати підтримку: роботу, увагу, соціальну підтримку, психологічну підтримку. Голови ОТГ не компенсують перевізникам. Необхідно закладати кошти на потреби учасників АТО.(перевезення, газети, медичні послуги).

Сікора О.П. Прошу інформацію членам ГР взяти до уваги.

За —8, Проти —0  , утримались — 0 .

 1. Звіт членів ГР про виконану роботу.

Виступив Сікора О. П. Згідно з планом в серпні місяці повинно відбутися громадське слухання по питанню «Формування позитивного туристичного іміджу Стрийського району».

На даний час 14.09.2021 р. на офіційному сайті нема інформації про порядок проведення слухання, тому є пропозиція звернутися з листом з питанням, чому не відбуваються громадські слухання і перенести (продовжити) строк розгляду даного питання.

За цей час  (серпень – вересень) були направлені листи про створення громадської ради і на співпрацю до всіх територіальних громад Стрийщини та управління Стрийської поліції. Ні одної відповіді на листи немає.

Громадська рада працює відкрито і прозоро. Перед засіданням ми направляємо прес-анонси ЗМІ: Газета Фортуна, газета ДієСлово, газета Бойківська думка, Жидачів  ФМ, ТелеЛан, Розділля ТБ, газета Гомін волі, газета Рідне поле. У зв’язку з тим, що на наші запрошення ми ніколи не отримували відповіді і ніхто не направляв своїх представників на засідання пропоную всю інформацію висвітлювати тільки на офіційному сайті Стрийської РДА і потім поширювати її через соціальні мережі.

Хочу зауважити, що на сайті РДА так і не з’явилася інформація (протокол засідання №3), об’ява про проведення і перенесення нашого засідання. Протоколи і інформацію ми направляли офіційним листом (вих.№17 від 13.08.21., №32 від 6.09.21.).

Було вивчено питання, яким чином громадяни можуть звертатися до райдержадміністрації. Ми побачили, що в розділі «контакти» відсутня електронна пошта або форма зворотного зв’язку, а в розділі «звернення громадян» зовсім ніякої інформації. Про це ми повідомили голову РДА листом (вих.№20 від 17.08.21.). Відповідь не отримали, інформація в даних розділах не скоригована.

Контакти, електронна пошта голови громадської ради, заступника, секретаря в розділі «склад громадської ради» так і не опубліковані. Мешканці Стрийщини не можуть з нами зв’язатися.

В серпні – вересні члени громадської ради взяли участь у заходах району:

6 серпня – навчання від ради Європи. 8 серпня члени ТІЦ Стрий взяли участь у фестивалі в с.Ганачівка, 14 серпня – участь у книжковій толоки в м.Сколе, 21 серпня зустрічали військову частину, яка повернулася до міста постійної дислокації. 22 серпня ТІЦ Стрий взяв участь у фестивалі мисливська ватра в м.Миколаїв. 24 серпня – участь у встановленні рекорду на «найдовший прапор» біля міської ради Стрия. 24 серпня культурно просвітницький центр ім.К.Макушинського, Центр Просвітництва Ініціатив Підприємництва ім..Миколая Рея, ТІЦ Стрий, Консультативно-дорадча рада-реформ Стрийського району, представники Стрийської райдержадміністрації мали зустріч з сенатором республіки Польща, зокрема обговорювалося питання розвитку туристичної привабливості Стрийського району. 28 серпня члени ТІЦ Стрий взяли участь у фестивалі в с.Нагуєвичі. 5 вересня – участь у книжковій толоці в м.Миколаїв. 12 вересня члени ТІЦ Стрий взяли участь у фестивалі в смт. Дашава.

На всіх цих заходах поширювалася інформація про Громадську раду, мету та цілі її роботи. Для цього створено банер для візуальної інформації, про який ми говорили на попередньому засіданні.  Від членів ГР також поступала пропозиція розробити і зробити свою печатку для документів.  Це буде сприяти розширенню інформації про ГР. ТІЦ Стрий готовий взяти на себе розходи по підтримки окремого офіційного сайту Громадської ради. https://gr.rda.stryi.org/

19 серпня голова ГР Сікора О.П. взяв участь у засіданні комісії по справам неповнолітніх дітей. Дві дитини отримали житло. 31 серпня – взяв участь у засіданні колегії райдержадміністрації. Обговорювалося питання бюджету.

До нас надійшов лист від Громадської ради при Львівській ОДА щодо надання пропозицій по удосконалення законодавства. Лист розіслано всім членам ГР. Пропозицій не поступило.  Також поступила пропозиція про зустріч з головою обласної ради. Чекаємо на дату і час зустрічі.

Вся діяльність висвітлювалася в соціальних мережах та на сайтах.

Виступили:

Комарницький Ю. Цей місяц ми провели близько 10 презентацій фільму «Стрий.Легенда». Презентації у м.Львів, Грабовецько-Дулібівська ТГ,  Славсько, Стрий. Цей фільм треба показувати всім, це промоція нашої Стрийщини. Організувати показ по іншим ТГ.

Запрошуємо всіх на фестиваль Стрий-Органік_фест в Стрию. Це площадка, щоб показати свою громадську організацію, ТГ, художній колектив.

Сікора. О. прошу підготувати свою письмову пропозицію і ГР вас підтримає.

Сікора О. прошу взяти інформацію до уваги і підтримати пропозицію про створення окремого сайту Громадської ради.

За — 8 , Проти —0, Утримались —0.

ВИРІШИЛИ:

 1. Створити самостійний офіційний сайт Громадської ради для доведення інформації про свою роботу. https://gr.rda.stryi.org/ (за підтримки ТІЦ Стрий). Розробити положення про роботу сайту.

4. Уточнення плану роботи, внесення коректив.

 Кіндратишин. З.  Прошу долучитися і допомогти в проведенні «Книжкової толоки» яка буде проходити в Стрию.

Сікора. О. до Громадської ради, до наших громадських організацій не надходило запрошення від організатора заходу (Стрийська міська рада) про допомогу в проведенні заходу. Ми не можемо офіційно долучитися до організації цієї події. З організаційного комітету нас (Сікора. О., Боднар.О.) виключили, хоча захід декларовано як районного рівня.

Прошу інформацію членам ГР взяти до уваги.

За —8, Проти —0  , утримались — 0 .

ВИРІШИЛИ:  взяти інформацію до уваги.

5 Різне

Сікора. О.П. Ще раз нагадую, що всі звернення від членів громадської ради повинні бути належним чином оформлені: офіційний бланк організації, вихідний номер, дата, особистий (або електронний) підпис керівника. В цьому випадку листи реєструються у вхідних документах ГР.

Вважаю, що на наших засіданнях можуть без запрошення бути голови організацій, які представлені в ГР. Також їх треба ввести в розсилку інформації від ГР. В деяких організаціях інформація не доходить до представників цих організацій, тому керівник повинен бути в курсі подій.

Нагадую, що згідно з Положенням про Громадську раду пунктом 17. Членство в громадській раді припиняється на підставі рішення громадської ради у разі:

систематичної відсутності члена громадської ради на її засіданнях без поважних причин (більше ніж два рази підряд);

У нас відбулося вже чотири засідання. На другому засіданні без поважних причин були відсутні: Бальо М., Марков С, Сурма С, Пилипів О, На третьому – Бальо М., Марков С., Сурма С., Пилипів О., Кіндратишин З., На четвертому – Бальо М, Сурма С, Білан Я, Демчук О., Пилипів О.

Вчасне повідомлення про відсутність дасть змогу скорегувати дату засідання у випадку відсутності кворуму, інші члени ГР не будуть витрачати свій час.

Прохання всі свої виступи готувати в електронному вигляді і розсилати попередньо до членів ГР для ознайомлення. Секретарю дуже складно одразу записувати ваші виступи, можливі помилки або важлива інформація не буде почута і її не внесуть у протокол.

– Наступні збори провести  28 жовтня 2021 року о 16:00. З порядком денним: 1. Результати громадських слухань. 2. Звіт членів ГР про виконану роботу, 3. Уточнення плану роботи, внесення коректив, 4. Різне.

За—8, Проти —0  , утримались —0  .

ВИРІШИЛИ:

 1. Голові ГР вияснити причини відсутності без поважних причин на засіданнях членів ради, які два рази і більше не були присутні і проінформувати на наступному засіданні.
 2. Наступні збори провести 28 жовтня 2021 року о 16:00 в залі засідань Стрийської РДА з порядком денним: 1. Результати громадських слухань. 2. Звіт членів ГР про виконану роботу, 3. Уточнення плану роботи, внесення коректив, 4. Різне.

 

Голова загальних зборів                                              Сікора О.П

Секретар                                                       Назаренко М К

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.