протокол 3 від 5.08.2021

ПРОТОКОЛ № 03
ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРІВ  ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ
ПРИ СТРИЙСЬКИЙ РАЙОННІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ

05 серпня 2021 р.  15:00                                                                        м.Стрий

Представники інститутів громадянського суспільства по списку — 15
Присутні – 8  (список додається)
Запрошені особи — 1 (список додається)
Бойко Ю.І., Поліщук Е. Ф., Дмитрук Г.Ю.,
попередньо заявили про дистанційну участь
у зборах за допомогою засобів зв’язку.

Збори вважаються правочинними.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

 1. Звіт членів ГР про виконану роботу.
 2. Уточнення плану роботи, внесення коректив.
 3. Різне.
 1. Звіт членів ГР про виконану роботу.

Виступив Сікора О. П. Згідно з рішенням загальних зборів ми вирішили подати пропозиції про проведення громадських слухань по таким питанням: 1. Охорона здоров’я, 2. Соціальний захист населення, 3. Розвиток туризму і культури в Стрийському районі, 4. Стан екології.

Головою Стрийської райдержадміністрації було прийнято рішення провести громадські слухання по питанням: 1. Про стан надання соціальної підтримки учасникам бойових дій АТО/ООС (серпень), 2. Формування позитивного туристичного іміджу Стрийського району (вересень), 3. Про стан проведення в районі кампанії з вакцинації населення від COVID-19 (жовтень), 4. Стратегічна екологічна оцінка об’єктів промисловості у Стрийському районі (листопад), 5. Формування проєкту районного бюджету Стрийського району на 2022 рік. (грудень). Розпорядження № 191 від 9 липня 2021 р.

Громадські слухання організовує Стрийська райдержадміністрація у вигляді електронного консультування на сайті РДА. На даний час порядок консультацій по першому пункту відсутній.

Ми також подавали пропозицію по вивченню громадської думки по питанням роботи культурних закладів району (бібліотеки, народні доми, музеї). Ця пропозиція не була врахована, але на нашу думку це дуже важливе питання. Спілкуючись з робітниками цих закладів, з мешканцями ми розуміємо важливість цих закладів в формуванні українського суспільства.  Реальність така, що багато закладів приходять в упадок, помешкання руйнуються, не відновлюються, не поповнюється матеріальна база. Все це ми бачили, коли їздили по селам Стрийського району (Є фото і відео матеріали).

Ми вважаємо що це питання дуже важливо і громадська рада повинна самостійно вивчити це питання і надати свої пропозиції керівництву райдержадміністрації.

В липні місяці були направлені листи про створення громадської ради і на співпрацю до Сколівської, Славської, Журавенської громад.  Голова громадської ради Олександр Сікора і Омелян Заревич особисто відвідали Сколівську громаду.

Громадська рада працює відкрито і прозоро. Перед засіданням ми направляємо прес-анонси ЗМІ: Газета Фортуна, газета ДієСлово, газета Бойківська думка, Жидачів  ФМ, ТелеЛан, Розділля ТБ, газета Гомін волі, газета Рідне поле. Сьогодні ніхто із запрошених не присутній.

В липні члени громадської ради взяли участь у заходах району: 2 липня м.Стрий – Регіональна церемонія відзначення «Батьківське серце і мамине крило», 4 липня м.Стрий – зустріли байкерів з Польщі, відбулася міжнародна зустріч, 8 липня с.Ходовичі – захід День родини, відвідування музею Ф.Колесси, провели майстер клас з дітьми, 11 липня с.Любинці – взяли участь і допомогли організувати «Свято шоколаду», 17 липня м.Жидачів – участь у фестивалі «Удеч фест», проведення майстер класів, презентація виробів ручної роботи від майстринь «Стрийського вернісажу» ТІЦ Стрий, 25 липня смт.Журавно – взяли участь у «Дні міста» проведення майстер класів, презентація виробів ручної роботи від майстринь «Стрийського вернісажу» ТІЦ Стрий, Культурно просвітницький центр ім. К.Макушинського представляв проект дитячої програми «Цапок – Матолок подорожує по світі», ГО «Центр просвітництва ініціатив підприємництва ім.М.Рея польської громади Львівщини» представив проєкт «Кухня від Рея», ГО «Консультативно дорадча рада реформ Стрийського району» допомогали в організації заходу, 27 липня с.Розгірче – провели велопробіг для людей звадами зору «Бачу. Можу. Допоможу». Захід організувала ГО «Стрийська організація людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії», допомагав ТІЦ Стрий та підприємці Стрийщини. 31 липня смт.Славське – участь у фестивалі «Славсько Фанк». ТІЦ Стрий проводив майстер класи та презентував вироби ручної роботи від майстринь «Стрийського вернісажу».

Вся діяльність висвітлювалася в соціальних мережах та на сайтах.

Виступили:

Заревич О. Ми були в Славське, залишили офіційні листи. Нас запрошували взяти участь у заходах, які вони зараз організовують (фестиваль у Тустані). Для цього нам треба мати якусь рекламу – хто ми є. Ми з Комарницьким в В.Синевидному показували кіно «Стрий. Легенда». Після кіно ми надали інформацію, хто ми є, та запропонували надавати свої пропозиції до громадської ради. Треба звернути увагу про виділення приміщень (комунального майна) для роботи громадських організації.

Бойко Т.  – громадські організації повинні бути відкриті, звітувати про свою діяльність і мають повне право користування комунальним майном. Треба писати офіційні листи до влади.

Сікора О. – прошу звернути увагу відділу культури про організації заходів в різних ОТГ. Організатори хочуть брати з учасників, неприбуткових громадських організацій, грошові кошти за участь у заходах. У громадських організаціях нема на меті отримання прибутку, вони представляють і розвивають культуру в районі, а з них ще беруть гроші за те, що їм надали місце на території ОТГ і все. Просто за місце на площі. І суми великі, до 1000 гривень. Куди ідуть ці кошти. Ми розуміємо, коли є організаційні витрати на рекламу, обладнання – ми готові оплачувати згідно договору на офіційні рахунки  міської влади. Ситуація така, що на таких заходах ми, як правило, єдині, хто представляє українську культуру. Все решта – китайські вироби, солодка вата, смажена картопля, каруселі. Прошу також звернути увагу адміністрації на безпеку при проведенні свят, на наявність відповідних дозволів і сертифікатів від продавців. Ми бачили, як і з чого готують ту солодку вату, біля нас загоралися намети і вибухали газові балони.

Боднар О. – я пропоную підготувати листа по всім ОТГ з пропозицією, що громадські організації готові долучатися до всіх заходів, які проходять у Стрийському районі з умовою – територія надається безкоштовно. На таких заходах ми будемо презентувати діяльність громадських організацій, громадської ради.

Бойко Т.  Я хочу повернутися до питання гімнастичних організацій «Сокіл». Треба правильно подавати інформацію про виникнення цієї організації, цього руху. Треба вказувати хто був засновником цього руху, не підходити однобоко. В цих питаннях не повинно бути політики.

Боднар О. – я пропоную провести відкритий форум громадських організацій Стрийщини. Це можна зробити біля Стрийської РДА на відкритій ділянці (стоянка авто). Кожній організації виділити місце для намети і надати можливість себе презентувати: виставити свій банер, розказати про свою діяльність, показати фото-відео матеріали, показати фінансові звіти. Це вже справа організації як себе представити. І ми будемо бачити, чим займаються громадські організації, чи вони дійсно є, чи вони просто на папері, зареєстровані. Організації хочуть отримати кошти і отримують – і мешканці повинні знати, кому і як виділяться кошти, як вони витрачаються, на які справи. Треба визначитися з датою, написати звернення і провести. Громадські організації – це представники громади.

Бойко Т. – треба зробити банер громадської ради, буклет.
Боднар О. довела інформацію про заходи, які будуть проходити в Стрийському районі (додається)

Поступили пропозиції:

 • –  розробити і надрукувати банер з назвою Громадська Рада, розробити буклети
 • – підготувати пропозиції від громадської ради про участь громадських організацій в культурних заходах району
 • – взяти участь у всіх культурних заходах, внесених в план роботи ГР

За — 8, Проти —0, Утримались —0.

ВИРІШИЛИ:

 • – надрукувати банер «Громадська рада при Стрийський райдержадміністрації»
 • – надати пропозиції по участі громадських організацій в заходах району
 • – брати участь у всіх культурних заходах
 • – провести відкритий форум громадських організацій Стрийщини
 • – провести вивчення громадської думки про роботу культурних закладів Стрийщини

2. Уточнення плану роботи, внесення коректив.

 Поступила пропозиція

– Сікора О.П. внести в план роботи вивчення громадської думки по питанням роботи культурних закладів району (бібліотеки, народні доми, музеї). Інформацію в подальшому опрацювати і надати для ознайомлення голові Стрийської РДА.

– внести в план роботи громадські слухання, які затверджені розпорядженням голови СРДА № 191 від 9.07.2021 р.

– внести заходи, які запропоновані Боднар О. (додається). Ці заходи ініційовані адміністрацією і громадою.

– Сікора О. – прохання до членів ГР свої пропозиції по плану роботи та інших питаннях подавати письмово, на офіційних бланках своїх організацій. Ці документи будуть зареєстровані, підшиті у вхідні документи і у нас ніколи не будуть виникати непорозуміння. Зауваження, які подаються без цих вимог будуть вважатися що вони надійшли від фізичної особи і будуть мати інший приоритет.

За — 8 , Проти —0  , утримались — 0 .

ВИРІШИЛИ: внести зміни в план роботи громадської ради згідно пропозицій

3 Різне

Сікора О.П. Про безпеку на дорогах, відповідність дорожніх знаків, виконання правил дорожнього руху пішоходами та дітьми, використання електротранспорту (самокати) дітьми на автомобільних дорогах. Скоро діти підуть до школи і влада повинна буде готова надати безпечні умови для мешканців.

Згідно з «Законом про дорожній рух» до компетенції міських рад та їх виконавчих органів, районних рад та районних державних адміністрацій (Ст.6) належить зокрема:

розробка, затвердження та реалізація міських і районних програм розвитку дорожнього руху та його безпеки;

контроль за організацією навчання різних соціально-вікових груп населення Правил дорожнього руху, планування заходів, пов’язаних із профілактикою його безпеки, та контроль за їх виконанням;

контроль за підготовкою і підвищенням кваліфікації водіїв, технічним обслуговуванням і ремонтом транспортних засобів, забезпеченням розвитку сфери цих послуг;

організація дорожнього руху на території міста і району згідно з відповідними генеральними планами, проектами детального планування та забудови населених пунктів, автоматизованих систем керування дорожнім рухом, комплексних транспортних схем і схем організації дорожнього руху та з екологічно безпечними умовами;

здійснення та фінансування заходів, пов’язаних із профілактикою дитячого дорожньо-транспортного травматизму;

проведення роботи по пропаганді безпеки дорожнього руху;

прийняття рішень про розміщення, обладнання та функціонування майданчиків для паркування транспортних засобів та стоянок таксі на вулицях і дорогах населених пунктів, здійснення контролю за дотриманням визначених правилами паркування транспортних засобів вимог щодо розміщення, обладнання та функціонування майданчиків для паркування;

накладання у межах своєї компетенції адміністративних стягнень за порушення законодавства у сфері дорожнього руху та його безпеки;

затвердження вимог до облаштування майданчиків для паркування транспортних засобів з урахуванням норм, нормативів, стандартів у сфері благоустрою населених пунктів, державних будівельних норм, технічних умов, Правил дорожнього руху та інших нормативних документів;

визначення шляхів стимулювання користування електромобілями та іншими екологічними видами транспорту.

Як приклад, на вул.Народна м.Стрий почала працювати парковка транспортних засобів. Згідно схеми, яку надала Стрийська міська рада, на вулиці не встановлено 19 дорожніх знаків, відсутні паркомати, відсутня (неправильно нанесена) розмітка. Є пропозиція звернутися до органів місцевого самоврядування про неуклінне виконання Закону України «Про дорожній рух», до органів поліції про контроль за дотриманням ПДР, відповідності дорожньої інфраструктури вимогам ДСТУ і ГОСТ.

Білан Я. – про створенню музею в с.Гірне. Прошу допомогти в цій роботі.

– Наступні збори провести   9 вересня  2021 року о 15:00. З порядком денним: 1. Звіт членів ГР про виконану роботу, 2. Уточнення плану роботи, внесення коректив, 3. Різне.

За— 8 , Проти —0  , утримались —0  .

ВИРІШИЛИ:

– надати листи у відповідні органи влади про виконання Закону «Про дорожній рух» з метою зменшення травматизму на дорогах Стрийщини

– надати листи в поліцію про перевірку стану дорожньої інфраструктури і її безпеку для мешканців Стрийщини

– допомогти з питанням створення музею в с.Гірне

– наступні збори провести 9.09.2021 року о 15:00 в залі засідань Стрийської РДА.

Голова загальних зборів                                              Сікора О.П

Секретар                                                       Назаренко М К

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.