Інформація про соцпідтримку учасників АТО

Про стан надання соціальної підтримки учасникам бойових дій АТО (ООС)

Cоціальна підтримка учасників антитерористичної операції (операції Об’єднаних сил) та членів їх сімей надається шляхом виконання заходів державних та місцевих програм, за рахунок коштів державного і обласного бюджетів та місцевих бюджетів територіальних громад.

За рахунок коштів державного бюджету реалізуються програми:

 1. Здійснення заходів із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях. Дані заходи реалізуються шляхом укладання тристоронньої угоди між управлінням соціального захисту населення, оздоровчим закладом (закладом, який надає відповідні освітні послуги) та самим учасником АТО (ООС). З 2021 року послуги з психологічної реабілітації можуть надаватися учаснику АТО (ООС), його дружині, членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО.

Упродовж I півріччя 2021 року 6 учасників АТО скеровані для отримання послуг з психологічної реабілітації, 17 – для забезпечення   санаторно-курортним лікуванням, 8 – для отримання послуг з професійної адаптації (в т.ч. 7 – на курсах водіїв, 1 – креативні управлінські практики в бізнесі).

 1. Виплата грошової компенсації на придбання житла для членів сімей осіб, які загинули (пропали безвісти), померли, осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Станом на 1 липня 2021 року в загальному реєстрі осіб, який веде Міністерство соціальної політики України, на черзі для отримання грошової компенсації для придбання житла перебуває:

– 4 членів сімей осіб, які загинули (померли) під час участі в антитерористичній операції,

– 5 осіб з інвалідністю внаслідок війни АТО II групи,

– 11 учасників бойових дій з числа внутрішньо переміщених осіб.

 1. Виплата щорічної разової грошової допомоги до 5 травня в розмірах, визначених постановою Кабінету Міністрів України, надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг в грошовій формі.

Виконання даних програм здійснюють управління соціального захисту населення районної державної адміністрації та Стрийської, Моршинської і Новороздільської міських рад.

 

За рахунок коштів обласного бюджету реалізується Комплексна програма соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО (ООС) та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні на 2021 – 2025 роки, затверджена рішенням обласної ради від 18.02.2021 року №53. Програма реалізується шляхом здійснення заходів:

 1. Надання та виплата одноразової адресної допомоги родинам, родичі яких загинули під час проведення антитерористичної операції.
 2. Надання та виплата одноразової адресної грошової допомоги демобілізованим воїнам, які повертаються з АТО (ООС), і звільненим особам, безпосереднім учасникам АТО (ООС), які захищали суверенітет та територіальну цілісність України.
 3. Призначення і виплата соціальних виплат дітям (пасинкам, падчеркам) військовослужбовців, добровольців, волонтерів, які загинули під час участі в антитерористичній операції (операції Об’єднаних сил) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих у зоні АТО (ООС), та Героїв Небесної Сотні.
 4. Виготовлення та встановлення пам’ятних знаків на могилах загиблих / померлих учасників АТО (ООС) і Героїв Небесної Сотні.
 5. Надання і виплата одноразової грошової допомоги на / за встановлення пам’ятних знаків на могилах загиблих / померлих учасників АТО (ООС) та Героїв Небесної Сотні.
 6. Відшкодування витрат, пов’язаних із наданням пільг на житлово-комунальні послуги, тверде паливо та скраплений газ, на послуги зв’язку родинам Героїв Небесної Сотні.
 7. Надання адресної допомоги на реабілітацію осіб з інвалідністю війни І, ІІ, ІІІ груп з числа осіб, які брали участь в антитерористичній операції та Революції Гідності.
 8. Компенсація вартості наданих послуг з організації сімейного відпочинку поранених учасників АТО (ООС) (у тому числі поранених бійців-добровольців АТО) та членів їхніх сімей загиблих та померлих учасників АТО (ООС), Героїв Небесної Сотні.
 9. Надання грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам – учасникам АТО (ООС) на вирішення матеріально-побутових проблем.
 10. Придбання житла учасникам антитерористичної операції та родинам Героїв Небесної Сотні на умовах співфінансування.
 11. Доплата до пенсій батькам та дружинам Героїв Небесної Сотні.
 12. Психологічна підтримка та подолання наслідків травмуючих подій учасників АТО (ООС).
 13. Надання одноразової адресної грошової допомоги бійцям-добровольцям АТО з нагоди Дня українського добровольця.
 14. Увічнення пам’яті в каплиці-пантеоні героям АТО (ООС) (Тернопільська область) борців за волю України, які загинули під час збройної агресії Російської Федерації.
 15. Інформування учасників АТО (ООС) та членів їхніх родин про соціально важливі зміни, події та заходи.

Фінансовий ресурс на 2021 рік становить 41 мільйон 32 тисячі гривень. Виконання заходів Комплексної програми покладено на відділи соціального захисту населення територіальних громад.

Окрім виконання заходів даної обласної програми, у 2021 році територіальні громади проводять підбір дітей, батьки яких визнані учасниками бойових дій, для скерування на оздоровлення та відпочинок згідно розподілів путівок департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації. За інформацією, наданою територіальними громадами, 38 дітей учасників АТО (ООС) змогли оздоровитися та відпочити в ДП “УДЦ “Молода гвардія” (Одеса), ДП України «Міжнародний дитячий центр «Артек» (Київська область), оздоровчих закладах південних областей України та Львівської області.

 

З метою надання додаткових соціальних гарантій учасникам АТО (ООС) та членам їх сімей виконавчими органами територіальних громад затверджено місцеві комплексні програми підтримки учасників АТО (ООС) та членів їх сімей, або окремі заходи соціальної підтримки учасників АТО (ООС) у програмах соціального захисту населення територіальних громад (тільки у Журавненській селищній громаді не передбачені кошти на додаткову підтримку учасників АТО).

Відповідно до місцевих програм передбачено:

– виплату одноразової грошової допомоги учасникам АТО (ООС) та членам їх сімей , бійцям-добровольцям;

– виплату грошової допомоги до відзначення пам’ятних дат – Дня Героя, Дня Захисника України, Дня Незалежності України, Дня українського добровольця, Дня матері;

– виплата адресної грошової допомоги з оплати пільг на житлово-комунальні послуги бійцям-добровольцям та сім’ям загиблих учасників АТО (ООС);

– придбання житла на умовах співфінансування з обласного та місцевих бюджетів, та інші заходи.

На виконання даних заходів у бюджетах територіальних громад на 2021 рік передбачено коштів в сумі 4 мільйони 698 тисяч гривень, в т.ч. 592 тисячі гривень – на придбання житла на умовах співфінансування.

Станом на 01.07.2021 учасникам АТО (ООС) з коштів територіальних громад виплачено допомог на суму 1 мільйон 926 тисяч гривень.

Окрім цього, відповідно до Програми надання одноразової матеріальної допомоги жителям Стрийського району, яка затверджена рішенням сесії Стрийської районної ради від 23.03.2021 року №48, 24 учасникам бойових дій АТО (ООС) та членам їх сімей виплачено грошову допомогу на суму 89 тисяч гривень.

 

                           Джерело Сайт РДА

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.